Przejdź do głównej zawartości

WARSZTAT Z PODSTAW UMIEJĘTNOŚCI TRENERSKICH W OPS

Wybierz pracę, którą kochasz, i nie przepracujesz ani jednego dnia więcej w Twoim życiu. – Konfucjusz





W pierwszy dzień wiosny nie wagarowaliśmy, w siedzibie naszej firmy odbył się warsztat Z podstaw umiejętności trenerskich w OPS. Zainteresowanie tematem przerosło nasze oczekiwania, zgłaszały się osoby z całej Polski i w Ciągu 10 godzin zamknęłyśmy listę uczestników (liczba osób i tak była większa, niż zakładałyśmy :-) ). To tylko utwierdziło nas w przekonaniu, że warto dać możliwość rozwoju  trenerskiego Kadrom OPS - ów, a dyskusje w trakcie trwania zajęć tylko to potwierdziły.

Atmosfera podczas szkolenia była po prostu niesamowita; pozytywna energia, zaangażowanie chęć dzielenia się doświadczeniem, pozytywne nastawienie oraz wiedza płynąca nie tylko od Trenerów ale również ze strony grupy sprawiły, że efektywność zajęć była olbrzymia. 




CO SIĘ DZIAŁO?

Przede wszystkim uczestnicy zajęć mogli zobaczyć jak wygląda praca trenera w obszarach OPS, jakie narzędzia i metody można stosować szkoląc Kadry, a jakie klientów OPS - ów. 
Zaczęliśmy od tego jak rozpocząć dobry warsztat, jak zintegrować grupę w ciągu paru minut, jak zarazić pozytywną energią i zbudować relacje, które przynoszą efekty przez cały czas trwania szkolenia. Wszystkiego uczestnicy doświadczali na "własnej skórze" co procentowało w dalszej części zajęć.


Następnie wzięliśmy pod lupę narzędzia, czyli jak wykorzystać konkretne ćwiczenie do pracy z grupą lub klientem indywidualnym, jak dokonać analizy ćwiczenia i jaką wiedzę przekazać, aby szkolenie czy też rozmowa było wartościowe i spójne. Tym samym Uczestnicy warsztatu dostali od nas narzędzia do wykorzystania w swojej pracy zawodowej.











DYSKUSJA O KORZYŚCIACH BYCIA TRENEREM W OPS 

Wspólnie z uczestnikami zastanawialiśmy się nad korzyściami płynącymi z bycia trenerem w OPS z punktu widzenia pracownika OPS, jak również globalnie z pozycji Dyrekcji OPS.



DLA CIEBIE
DLA DYREKCJI
samorealizacja i rozwój,
wizerunek instytucji
wiedza i umiejętności, 
oszczędności (np. podczas realizacji zadań w projektach systemowych, szkoleń itp.)
finanse
lepsze relacje w zespole
praca ciekawymi metodami,
mniej obowiązków - trener przejmuje odpowiedzialność za budowanie zespołu, rozwiązywanie trudnych sytuacji itp.  
Rozwój i alternatywa robienia czegoś więcej
mniejsze ryzyko szybkiego "wypalania się pracowników"
     

TAK PODSUMOWALI SZKOLENIE SAMI UCZESTNICY:

  • Otrzymałam pozytywną energię do działania,
  • Wychodzę pełna energii i myślę,  że spotkamy się w Szkole Trenerów,
  • Ogromne, poznanie specyfiki pracy trenera, utwierdzenie w przekonaniu, że chcę w przyszłości pracować jako trener,
  • Określenie cech nad jakimi powinnam pracować, nowe doświadczenie,
  • Upewnienie się co do swoich planów,
  • Zdobycie narzędzi,
  • Informacje zwrotne, nowe umiejętności,
  • Nawiązanie nowych kontaktów,
  • Mile i pożytecznie spędzony czas,
  • Nowa wiedza na swój temat, doświadczenie,
  • Bardzo dużo, zdobycie doświadczenia, poznanie nowych ludzi i ich pomysłów,
  • Podbudowanie siebie,
  • Rozwój osobisty,
  • Nabranie większej pewności siebie,
  • Spotkanie z ciekawymi ludźmi,


OSOBY PROWADZĄCE: 

KASIA

KATARZYNA WALIOSZCZYK–URBANIAK – Rekomendowany Trener Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Profesjonalny coach. Prowadzi zajęcia praktyczne i teoretyczne dotyczące tematyki coachingu. Autorka programu szkoleniowego Coaching z klientem pomocy społecznej - program był realizowany w Regionalnym Ośrodku Polityki Społecznej woj. śląskiego i kierowany do pracowników OPS. Prowadzi zajęcia korekcyjno - edukacyjne dla osób stosujących przemoc w rodzinie. Inicjatorka i pomysłodawczyni pierwszego w Polsce programu dla kobiet stosujących przemoc. Autorka wielu artykułów dot. pracy z klientami pomocy społecznej. Koordynator merytoryczny ds. usług opiekuńczych w projekcie Standardy Pomocy Społecznej. Superwizuje kadry Pomocy Społecznej. Współwłaścicielka i serce  Butterfly s.c.     
Od 5 lat  szkoli kadry menadżerskie w tematach: Automotywacja, Motywacja i pozafinansowe narzędzia motywacji, Trening asertywności, Zarządzanie sobą w czasie, Zarządzanie czasem, Radzenie sobie ze stresem, Zarządzanie stresem, Wypalenie zawodowe, Kreatywność, Kreatywne pozytywne myślenie, Kreatywne rozwiązywanie problemów, Coaching, Mind Mapping, Automotywacja, Mobbing, Komunikacja i perswazja, wywieranie wpływu, Budowanie poczucia własnej wartości, Budowanie relacji z klientem w sprzedaży, Praca z klientem trudnym, Skuteczna sprzedaż i wiele innych "szytych na miarę." Dorobek to ponad  5000  godzin przeprowadzonych szkoleń.
Pasja: Szkoła Trenerów w OPS, Twórczość i twórcze formy wyrazu, fotografik - www.achajah.digart.pl


SYLWIA
SYLWIA SZCZYGŁOWSKA – Artysta plastyk. Trener w obszarach umiejętności technik artystycznych oraz form wyrazu artystycznego. Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu warsztatów w zakresie arteterapii. Dyrektor  w Polskim Komitecie Pomocy Społecznej w Częstochowie.  Koordynator wielu projektów  dofinansowanych przez UE min.  Aktywizacja Zawodowa i Społeczna Uczniów Zagrożonych Wykluczeniem Społecznym w Świetlicach Środowiskowych oraz w Standardach Pomocy Społecznej. Posiada ponad 11 letnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć edukacyjnych dla dzieci i młodzieży. Od ponad 13 lat prowadzi  placówkę opiekuńczo - wychowawczą wsparcia dziennego w Stowarzyszeniu. Miała kilkanascie wystaw indywidualnych  i zbiorowych w tym wystawy fotografii artystycznej. Realizowała wiele inwestycji zwiazanych z aranżacją wnętrz. Wizażysta i stylista . Współpracuje z wieloma Organizacjami Pozarządowymi i Instytucjami Pomocy Społecznej i Samorządowymi.
Realizuje wiele autorskich programów skierowanych do osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Uhonorowana Nagrodą Prezydenta Miasta Częstochowy oraz Nagrodą Wolontariusz Roku za działalność na rzecz Organizacji Pozarządowych.

Współwłaścicielka i serce  Butterfly s.c. 
Pasja: Malarstwo abstrakcyjne.



POZDRAWIAMY 

Kasia i Sylwia :-)




Komentarze

Popularne posty z tego bloga

INSPIRACJE PO TRENINGU INTERPERSONALNYM

W każdej sekundzie możesz się odrodzić. W każdej sekundzie możesz zaczynać od nowa. To jest wybór – twój wybór.   Read More W niedziele zakończył się 40 godzinny trening interpersonalny w ramach Pierwszej Szkoły Trenerów w OPS.  Dla Wszystkich był to bardzo intensywny czas spojrzenia na siebie, zatrzymania i refleksji. To co niewątpliwie zostanie w nas do końca życia to relacje jakie zbudowaliśmy podczas treningu. Przede wszystkim było to spotkanie z samym sobą, ale również czas kiedy mogliśmy zobaczyć siebie w oczach innych. Z punktu widzenia Nas osób prowadzących grupa uczestników to wyjątkowi ludzie, których bardzo silnie łączy jedno: chęć pracy z drugim człowiekiem. Pozytywna energia oraz motywacja  daje nam siłę do do dalszych działań , aby wspierać i przekazywać wiedzę i narzędzia, dzięki którym praca w OPS będzie łatwiejsza i mniej obciążająca dla pracowników, a tym samym przyniesie  duże korzyści dla klientów pomocy społecznej. NASI UCZESTNICY...

ZAJĘCIA W RAMACH PIERWSZEJ SZKOŁY TRENERÓW W OPS

BĘDZIESZ SIEDZIAŁ Z KURAMI  NIE POLATASZ Z ORŁAMI Odbyły się kolejne ciekawe zajęcia w ramach Pierwszej w Polsce Szkoły Trenerów w OPS. Wiele się działo :-) Nasze Adeptki zdobywały umiejętności dotyczące Pracy z oporem i radzenia sobie z sytuacjami trudnymi . Zajęcia prowadziła Ela Zawodniak - superwizor PTP, doskonały fachowiec, ale przede wszystkim wspaniały człowiek. Jak zapewne się domyślacie, był to szczególny warsztat, ponieważ w Pomocy Społecznej jest to temat z którymi borykają się pracownicy na co dzień. Dzięki ciekawym ćwiczeniom i formie treningowej zajęć, można było przeanalizować konkretne sytuacje z którymi pracownicy OPS borykają się każdego dnia. Uczestniczki podczas spotkania poznawały ciekawe narzędzia dzięki którym można niwelować opór w grupie, jak również podczas pracy z klientem indywidualnym. Co ciekawe :-) podczas warsztatu pojawiło się hasło " BĘDZIESZ SIEDZIAŁ Z KURAMI NIE POLATASZ Z ORŁAMI. " Ciekawa refleksja na temat pr...

PRACA Z OSOBAMI STOSUJĄCYMI PRZEMOC W RODZINIE W WARUNKACH WIĘZIENNYCH

Najpiękniejszy dar to przebaczenie. Tam, gdzie nie chce się przebaczyć, od razu powstaje mur. Od muru zaś zaczyna się więzienie. Phil Bosmans PRACA Z OSOBAMI STOSUJĄCYMI PRZEMOC W RODZINIE W WARUNKACH WIĘZIENNYCH Budynki więzienia robią wrażenie, umiejscowione zazwyczaj gdzieś na peryferiach miast, w architektonicznym odosobnieniu odstraszają swym wyglądem tych, co pozostają z tej lepszej strony. Wejście do budynku to również przeprawa, kontrola dokumentów, toreb z materiałami szkoleniowymi oraz kieszeni. Telefony komórkowe, dowody osobiste zostają na bramie, czyli miejscu łączącym nasz świat z innym, zamkniętym, obcym. Szczęk zamków, odgłos otwieranych krat rozpoczyna moją pracę z osobami stosującymi przemoc w rodzinie, osadzonymi za wykroczenia dokonane na osobach najbliższych. Trudny początek. Program korekcyjno – edukacyjny dla sprawców nadużyć w rodzinie zwykle dla pozostałych nieuczestniczących w programie więźniów przebiega pod inną zakamuflowaną nazwą. Dobrze, ...